Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Opowiedz mi o życiu w PRL-u, czyli codzienność minionej epoki” - konkurs historyczny Delegatury IPN w Olsztynie

Kategoria: Konkursy Utworzono: wtorek, 05 styczeń 2021 Opublikowano: wtorek, 05 styczeń 2021 Administrator

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w konkursie pt. „Opowiedz mi o życiu w PRL-u, czyli codzienność minionej epoki”. Uczestnicy konkursu, będą mieli za zadanie: zebrać, opracować i utrwalić relacje świadków historii dot. życia codziennego okresu Polski „ludowej” 1944 - 1989. Zależy nam bowiem na zachowaniu wspomnień mieszkańców współczesnego województwa warmińsko-mazurskiego oraz poszerzeniu wiedzy młodzieży z zakresu lokalnej historii.

Prace pisemne, multimedialne bądź fotograficzne należy przesłać do 31 marca 2021 r. na adres: IPN-KŚZpNP Delegatura w Olsztynie, ul. Jagiellońska 46, 10-273 Olsztyn; z dopiskiem „Opowiedz mi o życiu w PRL-u”. Praca przygotowana przez uczestnika powinna:

- opierać się na źródłach historycznych (np. wspomnienia, pamiętniki, listy, dokumenty, fotografie, prasa, wywiady, nagrania, filmy) oraz zawierać bibliografię.

- dotyczyć następujących aspektów życia codziennego: kulturowego, egzystencjalnego, ekonomicznego, edukacyjnego, religijnego, jak również zmagań dnia codziennego, oddziaływań i wpływu mediów na odbiorcę oraz form oporu przeciwko władzy komunistycznej.

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe. Zwycięskie prace będą również opublikowane w całości bądź fragmentach w publikacji przygotowanej przez Delegaturę IPN w Olsztynie.

Termin i miejsce finału Konkursu zostaną podane najpóźniej 5 kwietnia 2021 r. na stronie: bialystok.ipn.gov.pl i profilu: fb.com/delegaturaipnolsztyn. Jeżeli sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie poprawie, finał zostanie przeprowadzony w formie zdalnej.

Konkurs został objęty honorowym patronatem: Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz przez Warmińsko-Mazurski Region NSZZ „Solidarność”.

https://bialystok.ipn.gov.pl/pl1/aktualnosci/134216,Opowiedz-mi-o-zyciu-w-PRL-u-czyli-codziennosc-minionej-epoki-konkurs-historyczny.html

Załączniki:

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1 - karta zgłoszeniowa

Załącznik nr 2 - Klauzula

Odsłony: 191