Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt ogrodu przydomowego

Kategoria: Projekty architektów
Utworzono: poniedziałek, 22 maj 2023 Opublikowano: poniedziałek, 22 maj 2023
Jakub Koch I HT
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Koncepcja projektowa ogrodu opierała się głównie na założeniu łączącym styl modernistyczny z zastosowaniem naturalnych akcentów. W części frontowej znajdują się geometryczne rabaty, obsadzone m.in. lawendą, hortensjami czy trawami ozdobnymi. W centralnej części zaprojektowano drzewo, które stanowi dominantę roślinną.

Strefa rekreacyjna znajduje się w południowej części działki i zawiera basen oraz duży taras będący przedłużeniem domu. Betonowe pergole porośnięte bluszczem tworzą naturalną osłonę przed słońce, a wieczorami dzięki zastosowaniu oświetlenia ogrodowego można poczuć niesamowity klimat tego miejsca. Ustawione na tarasie meble ogrodowe pozwalają na spędzenie czasu na świeżym powietrzu czy zjedzeniu posiłku wśród pachnących kwiatów. W końcowej części tarasu, z myślą o najmłodszych domownikach, zaprojektowano część zabawową dla dzieci z domkiem, huśtawką oraz piaskownicą. Całą kompozycję dopełniają kwitnące rabaty i ozdobne donice.

Do kolejnej części ogrodu przechodzi się przez pergolę obrośnięta niesamowicie pachnącymi i intensywnie kwitnącymi różami pnącymi. Ta część ogrodu jest zupełnie inna niż pozostałe i tworzy imitację lasu. Wśród gęstych drzew zaprojektowano ścieżki, z jednej strony prowadzące do strefy użytkowej z budynkiem gospodarczym oraz skrzyniami z warzywami, a z drugiej do zadaszonej altany z miejscem na grilla i strefą wypoczynkową. Wysokie trawy ozdobne tworzą ścianę, dając poczucie prywatności i oddzielając obszar od pozostałej części ogrodu.  Cała kompozycja jest spójna i zrównoważona.