Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
  • Technik Architektury Krajobrazu
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technik Weterynarii
  • Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
  • Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych

Kuźnia młodego przedsiębiorcy - Plakat

Kategoria: Kuźnia młodego przedsiębiorcy
Utworzono: środa, 15 maj 2019 Opublikowano: środa, 15 maj 2019
Administrator
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

kuźnia

Kuźnia młodego przedsiębiorcy.

Kategoria: Kuźnia młodego przedsiębiorcy
Utworzono: środa, 15 maj 2019 Opublikowano: środa, 15 maj 2019
Administrator
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie bierze udział w projekcie pt. "Kuźnia młodego przedsiębiorcy.” Projekt jest realizowany w 47 szkołach rolniczych, których organem prowadzącym i nadzorującym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W naszej szkole projekt realizuje 28 uczniów. Realizowane są priorytetowe zadania w zakresie: rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych, planowanie działalności gospodarczej, kształtowanie umiejętności wśród uczniów w zakresie pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą, zarządzanie przedsiębiorstwem. Cele szczegółowe projektu ekonomicznego:
- rozwój wśród uczniów umiejętności : kreowania własnego wizerunku, gospodarowania posiadanymi zasobami, zarządzania czasem, planowania i konsekwentnego realizowania wyznaczonych celów przewidywania skutków własnych działań, gospodarowania finansami, oszczędzania i lokowania środków finansowych, sporządzania budżetu osobistego, budżetu przedsięwzięcia,
- rozwój wśród uczniów kompetencji związanych z : umiejętnością  zasad planowania i wyjaśniania korzyści wynikających  z planowania działań, określania  etapów realizacji przedsięwzięcia i dzielenia ich na zadania cząstkowe, prognozy efektów finansowych  oraz  uwzględniania kosztów i przychodów, opisywania rynku pracy.
Projekt ekonomiczny pt. „Kuźnia młodego przedsiębiorcy”  obejmuje uczniów  klas I-III  uczących się w Zespołach Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego podległych pod Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Przewidziane są dwa etapy realizacji zajęć:
- I etap - zajęcia  dla 30  uczniów klas I-III  realizowane  od 03.09.18r. do 04.19r.
- II etap - wyłoniona z najwyższą ilością punktów 3-osobowa grupa uczniów w każdej szkole,  będzie realizowała zajęcia warsztatowe.
II etap zakończy się napisaniem pracy konkursowej. Zostanie wyłonionych pięć najlepszych prac, które zostaną nagrodzone na oficjalnej konferencji w czerwcu 2019 roku.